Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Дистанційна робота педагогів ДНЗ міста на період карантину

Posted 10 4 20

Під час тимчасового призупинення освітнього процесу в ЗДО рішенням педагогічних рад закладів було сплановано діяльність трьох складових педпроцесу (педагогів, батьків та дітей). На даний час 15 педагогів ЗДО міста перебувають у відпустці, 4 – курси ПК (Виконують дистанційні завдання ЧОІППО). Решта педагогів працюють дистанційно.

Методистом Зубко Т.А. розроблені та розміщені на сайті міського методичного центру методичні рекомендації щодо співпраці батьків та дітей дошкільного віку на час карантину. Відповідно до методичних рекомендацій та консультацій, які надали вихователі-методисти закладів педагоги спланували свій день приділяючи увагу самоосвіті, через перегляд вебінарів та курсів підвищення фахового рівня на платформах «Всеосвіта» https://vseosvita.ua/webinar, МФЦЕР https://www.pedrada.com.ua, освітній портал «Педпреса» https://pedpresa.ua. Переглянуті вебінари «Як розвивати творче мислення у дошкільників», «Вдома і в садку я за розпорядком живу», «Дошкільна освіта як складова частина системи безперервної освіти в Україні», «Ігри на розвиток пізнавальної сфери дошкільників», «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину», «Розвиток стресостійкості у дітей: ігри та прийоми», Консультація «ВООЗ рекомендує. Як зробити антисептик своїми руками» були обговорені педагогічними колективами в режимі Viber-наради.

Педагоги ДНЗ № 2,4,8,9,15,27,29 взяли участь в онлайн-семінарі на тему: «З чого розпочати дистанційне навчання. Найпростіші онлайн-сервіси та покрокова інструкція», «Нестандартні батьківські збори та їх успішне проведення», «Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу».

Вихователями-методистами підготовлені та проведені дайджест–консультація для вихователів «Розвиток у дошкільників моральних почуттів», «Навчимо дітей шанувати себе та інших».

В даній ситуації педагоги більш широко використовують інтернет-ресурси та сучасні онлайн форми методичної та інноваційної діяльності. Онлайн провели педагогічний тімбілдінг «Розвиток у дошкільників моральних почуттів» - педагогічні читання. (Астаніна Н.В. ДНЗ № 2); «Ознайомитися з роботою програми Zoom» (Бойко В.В. ДНЗ № 25). Працівники закладів оновили свої портфоліо, блоги (ДНЗ № 2,8,25 – по 2, ДНЗ № 3,27 – по 1, ЗДО № 15 - 4, ДНЗ № 19 - 5, ДНЗ № 29 – 18), систематизували матеріали по темі над якою працють у міжатестаційний період.

Другий напрямок після самоосвіти, це покращення матеріально-технічної бази середовища вікових груп та мікрометодкабінетів. Поповнили мікрометодкабінет групи роздатковим матеріалом, атрибутами до сюжетно-рольових ігор, виготовили лепбуки «Чим хата багата», «Казка мудрості навчає», «Правила безпечної поведінки»…, виготовлення дидактичних ігор.

Оновлено експозиції, збір інформаційного матеріалу, систематизація експонатів в міні-музеях по вікових групах.

На сайтах закладів розміщені інформаційні вісники та поради по організації освітньої діяльності вдома, онлайн-заняття та ігрова діяльність з досвіду роботи педагогів за посиланнями. Діють дитячі сторінки, де розміщені електронні ігри, повчальні мультфільми, електронна бібліотека. Діють корисні посилання та консультації для батьків на сторінках ДНЗ в https://www.facebook.com, Messenger, Viber, а також педагоги розміщають власні завдання для дистанційного навчання дошкільнят, ігри для всієї родини на карантині. Проводять консультації «Як бути здоровим», «Дослідницько-пошукова діяльність дітей дошкільного віку», «Розвиток психічних процесів та емоційного інтелекту».

В кожній віковій групі створені вайбер-групи, де в чаті викладають інформації для батьків та налагодили зворотній зв'язок. Так, для батьків розміщені пам’ятки «Золоті правила для батьків», «Як розважити дитину під час карантину», «Профілактика Коронавірусу», «55 енергійних ігор та розваг для дітей вдома», майстер-клас для батьків «Виготовлення захисної пов’язки власноруч?», шпаргалки для батьків «Великодній кошик», інформаційний лекторій для батьків «Звідки бере початок патріотизм», відеозвернення «Безпечна поведінка дитини під час карантину».

З метою узагальнення запитів батьків педагоги та практичні психологи через вайбер-групи проводять анкетування та опитування батьків та здійснюють щоденний дистанційний моніторинг стану здоров’я дітей на карантині.

Відповідно вимог освітньої програми «Дитина» та тематично-блочного планування вихователі розробили цикл міні-занять для дітей, які у відеозаписі за посиланням можуть переглянути діти і виконати завдання разом з батьками вдома. Також помістили варіанти відео із зображувальної діяльності, малювання, сенсорики, конструювання (https://www.facebook.com, Viber-групи). Діти дуже полюбляють мультфільми та електронні ігри, тому педагоги підібрали репертуар для перегляду дітей (корисні, повчальні, змістовні, розвивальні та на українській мові). Наприклад, великодні мультфільми для дітей «Як розказати дитині про Великдень». Працює педагогічна майстерня «Цікаві поробки до Великодня», «З ЛЕГО грайся та розвивайся».

Психологічна служба активно здійснює психологічний супровід учасників освітнього процесу в період карантину. Проводять онлайн-консультації та онлайн-конференції «Виклик COVID-2020року. Нехай у казки буде щасливе завершення» Погребняк А.В. ЗДО № 15, «Розвиток психічних процесів та емоційного інтелекту» Миронинко М.М. ДНЗ № 2. Практичні психологи інших ЗДО викладають публікації через системний додаток Viber, проводять дистанційні онлайн-консультації для батьків та педагогів «Профілактика стресів», «Готовність дитини до школи», «Як розвинути у дитини обдарованість»..

Фізінструктори під час карантину пропагують здоровий спосіб життя та заняття спортом в домашніх умовах разом з дітьми. Через онлайн-консультації пропонують батькам виготовити тренажери та посібники з покідькового матеріалу «Тихий тренажер» та «Килимок здоров'я». Фізінструктори ЗДО № 4,29 провели в онлайн-режимі засідання творчої майстерні «Workhop» по темі «Освітня кінезіологія або як прокачати свій мозок». В соціальних мережах всі фізінструктори дають корисні посилання для батьків по з використанню руханок під музику.

Музичні керівники підібрали матеріали та виготовили папки-пересувки: «Музика вдома», «На фермі». відеороик з музичної дидактичної гри «Весняний день» для спільного перегляду батьків та дітей. «Фізкультура на карантині», «Граємо всюди», розробка цікавої дихальної гімнастики у малюнках. Онлайн-консультацію на тему: "Як добирати ю віршований матеріал до свят", Великодні дитячі пісні провели музичні керівники ЗДО № 8,9,27.

Вчителі-логопеди взяли участь у онлайн-лекції «Маркери сенсорних дисфункцій у дітей». Надали поради батькам «як підготувати дитину до навчання в шолі», розмістили у вайбер-групах підбір корекційних вправ для корекції пізнавальної сфери дітей старшого передшкільного віку.

Педагоги ЗДО використовують такі інтернет ресурси

https://vseosvita.ua/

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

всеукраїнський портал https://anelok.in.ua "скарбничка вихователя"

http://kazki-svitu.org.ua/

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/?fbclid=IwAR2Pqf46TjQk2mz1UIw6vs-CbhDYEuxpVN3LJDREGq6NbheiX7bipjyGq4U