03 березня 2018 року на базі Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського відбулося спільне засідання науково-методичної ради міського методичного центру управління освіти та постійно діючого семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти міста.
На розгляд засідання були винесені наступні питання:
1. «Забезпечення саморозвитку та самореалізації особистості школяра шляхом використання діяльнісної технології. Упровадження в практику роботи загальноосвітньої школи Комплексної програми розвитку дітей «Росток»» (заступник директора з НВР ЗОШ І-ІІІ ст. №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського Кіча І.В.).
2. Презентація методичних рекомендацій, виданих ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради на допомогу педагогічним працівникам ЗЗСО міста «КОМПЕТЕНТНІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ УРОК – ШЛЯХ ДО НАБУТТЯ ШКОЛЯРАМИ ЖИТТЄВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ФОРМУВАННЯ В НИХ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ» (завідувач ММЦ С.М.Чернякова).
3. Розгляд та погодження методичних рекомендацій педагогічних працівників закладів освіти міста (завідувач ММЦ С.М.Чернякова).
Під час проведення даного заходу присутні відвідали уроки з предмету «навколишній світ» на теми «Дослідницький практикум. Чому воду треба берегти. Як економно використовувати воду в побуті. Міні-проект «Мої власні відкриття» (1 клас, вчителі Жигунова Л.О., Розумейко Н.П.), «Дзеркальна симетрія. Дзеркально симетричні об’єкти. Загальні властивості дзеркально симетричних об’єктів. Вісь симетрії.» (2 клас, вчитель Мосціпан О.С.); з української мови «Повторення вивченого про частини мови» (3 клас, вчитель Откидач О.Л.); з математики на тему «Рух навздогін» (4 клас, вчитель Сагура С.В.), «Додавання і віднімання десяткових дробів» (5клас, вчитель Кудлай Ю.М.); з хімії на тему «Гліцерол» (9 клас, вчитель Василюк О.В.); урок з теорії ймовірності «Застосування графів при розв’язуванні математичних задач» (6 клас вчитель, Проценко Т.Ю.). Ознайомились з виступом-презентацією заступника директора з НВР Кічі І.В. по підсумках дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня «Комплексна програма науково-педагогічного проекту розвитку дітей «Росток» – ключ до школи формування різнобічних компетентностей особистості». Переконалися, що дослідно-експериментальна робота за Комплексною програмою розвитку дітей «Росток» передбачає використання інтегративно-діяльнісного підходу в навчально-виховному процесі, що сприяє формуванню загально-навчальних компетенцій учнів, досягненню мети якісної освіти, освіти конкурентноздатної, спроможної забезпечити кожній дитині можливість ставити певні цілі і досягати їх, творчо самоутверджуватися в соціумі, у житті. Саме про таке навчання дітей на діяльнісній основі, що також важливо для формування у них навчальних та життєвих компетентностей, говориться в ключовій реформі Міністерства освіти і науки «Нова українська школа», отже дана програма розвитку дітей «Росток» має право на існування. Проте вона повинна бути приведена у відповідність до змісту нового Державного стандарту, тобто повністю відповідати цьому документу. Типові начальні програми має затвердити МОН України, вже відбулося громадське їх обговорення, тож найближчим часом вони будуть затверджені з урахуванням пропозицій, отриманих під час обговорень.
Також в ході семінару заступники директорів з НВР отримали методичні рекомендації ММЦ щодо упровадження компетентнісного підходу по формуванню змісту та організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, планування і проведення компетентнісно-орієнтованого уроку та теоретичне і практичне розкриття десяти компетентностей Нової української школи.
Члени науково-методичної ради ММЦ розглянули та затвердили методичні рекомендації, які подали педагоги закладів освіти міста. Голова науково-методичної ради Чернякова С.М., директор ЗОШ І-ІІІ ст. №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського Ходюк Я.В., керівник постійно діючого семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО міста Галета Л.М. підвели підсумки щодо проведеного заходу.