Закінчився другий етап очної сесії підвищення кваліфікації учителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2019/2020 навчальному році.
Тренери НУШ Бойко Ольга, Бондаренко Олена, Лісовець Олена та Сиромятнікова Юлія 10 днів на базі Прилуцького педколеджу впевнено і планомірно давали знання вчителям міста та району по основним 9-ти модулям НУШ.
До цієї короткої офіційної інформації хочеться додати думки слухачів сесії, вчителів майбутніх першокласників 2019-2020 н.р.
- 2019 рік 1 вересня!
Знову в перший клас! Тепер вже до НУШ. З чого почати? Як працювати? Що необхідно змінити в своїй роботі? Які методи і форми доцільніше використати?
Всі ці думки не покидають наші голови. І ось нарешті нам подарунок: курси по підготовці до роботи в НУШ!
Було боязно, перед незвіданим, непередбаченим. Але! Познайомившись ближче з колегами і маючи такого чудового тренера, ми зрозуміли: З ПОСТАВЛЕНИМИ ЗАВДАННЯМИ МИ СПРАВИМОСЯ!!!
Дякуємо Ользі Миколаївні за недоспані ночі при підготовці презентацій, лекцій, цікавих вправ і просто за людяність і щирість!
Маємо надію, що теорія, здобута на курсах, буде співпадати з фінансовою підтримкою держави і адекватністю сприймання цієї інформації батьками майбутніх наших учнів.
Група Бойко Ольги
- Курси НУШ – це:
- Ознайомлення з новим Державним стандартом.
- Створення комфортного навчального середовища.
- Роль учителя в навчальному процесі (модератор, фасилітатор, коуч).
- Яким повинен бути учень (здобувач освіти) (новатор, патріот, особистість).
- Ознайомлення з досвідом роботи вчителів – практиків.
- Стратегії розвитку критичного мислення.
- Щоденні рутини для учнів.
- Тільки найкращий є гідним!
- Педагогіка партнерства (учень – учитель – батьки).
- Гра по-новому – навчання по іншому (різноманітність вправ з Лего).
- Інтегровані уроки по тематичним тижням.
- Таксономія Блума (навчилися будувати мету за Блумом).
- Від тренера беремо позитив і знання.
- Я – агент змін!
Група Бондаренко Олени
- Ми вважаємо, що зміни в освіті потрібні. На ці курси ми прийшли з метою вдосконалення власних знань, умінь та навичок і отримання нового досвіду.
Нам пощастило, що наш тренер Сиромятнікова Юлія Олександрівна викладає у 1 класі. Вона не тільки відмінний теоретик, але й практик.
Ми мали можливість не тільки почути, а й побачити реально укомплектованість класної кімнати НУШ. Теоретичні питання закріплювались практичною діяльністю. Навчились працювати в групах, в тісному зв’язку одне з одним.
Впровадження технологій критичного мислення, діяльнісний і тематичний підхід у інтеграції дасть нам як педагогам можливість реалізувати цілі Нового Державного Стандарту.
Група Сиромятнікової Юлії
- Курси – підвищення кваліфікації педагога. З впровадженням реформи НУШ з’явилася робоча необхідність у ознайомленні, осмисленні нових підходів і ролі вчителя у новій українській школі.
Тренінгова форма курсів допомогла в набутті, освоєнні практичних навичок, емпіричного досвіду, необхідних сучасному вчителю-менеджеру.
Міжособистісне спілкування, доброзичлива атмосфера в групі сприяли активній, комфортній, креативній взаємодії партнерів під керівництвом тренера – лідера.
Важливі теми щодо організації освітнього середовища, особливості оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів у НУШ, формування компетентностей, переваги інтегрованого навчання, навчання по іншому (з Лего) заклали перші цеглинки фундаменту роботи у новій українській школі.
Група Лісовець Олени