Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Друга очна сесія підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та заступників директорів закладів загальної середньої освіти, які працюватимуть за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2018/2019 навчальному році

Posted 11 4 18

З 27 по 29 березня 2018 року на базі Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка відбулася друга очна сесія підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та заступників директорів закладів загальної середньої освіти, які працюватимуть за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2018/2019 навчальному році.

Навчання для вчителів проводили тренери:

Бондаренко Олена Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 7, вчителі початкової школи Бойко Ольга Миколаївна (Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 7), Лісовець Олена В’ячеславівна (Прилуцька гімназія № 1 ім. Г.Вороного) та Сиромятнікова Юлія Олександрівна (Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №9), які за підсумками тренінгів отримали сертифікати тренера, що підтверджують успішне завершення ними 60 годинних тренінгових занять з підготовки тренерів для підвищення кваліфікації учителів, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 навчальному році та володіють достатнім рівнем професійної підготовки для проведення навчальних тренінгів з учителями початкових класів. Сертифікати були видані вищевказаним учителям ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського.

Вчителям були запропоновані різні форми роботи, розглядалися такі питання:

  • новий Держстандарт початкової загальної освіти;
  • типові освітні програми;
  • планування на тиждень та на день;
  • тематичний і діяльнісний підходи;
  • педагогіка партнерства: співпраця з батьками.

Тренери на конкретних прикладах розглядали застосування інтегрованого підходу до навчання, методику компетентнісного навчання. Слухачам сподобалась практична частина тренінгів – створення лепбуків, планування тематичного дня.

Лісовець О.В. для курсантів Срібнянського, Варвинського та Талалаївського районів на базі Прилуцької гімназії №1 ім. Георгія Вороного провела тренінги за методиками НУШ, майстер-класи щодо методів і прийомів роботи для формування творчого освітнього середовища в межах освітнього процесу, а також продемонструвала елементи практичного втілення методів НУШ на уроці літературного читання в 3 класі. Також Лісовець О.В. запропонувала членам своєї групи екскурсію до Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ст. №7, де вчителі пілотних класів Панченко Л.Л. та Величко Л.О. поділились досвідом роботи за новим Держстандартом, окреслили переваги НУШ та ознайомили з новим освітнім середовищем.

Сиромятнікова Ю.О. для курсантів Прилуцького та Варвинського районів на базі ЗОШ №9 організувала спостереження за практичною діяльністю учнів у процесі інтегрованого навчання (3 клас). Зокрема продемонструвала можливості навчальної діяльності учнів на основі їх запитів у рамках частини тематичного дня «Айстри». Учні займалися дослідницькою, творчою, пошуковою діяльністю, працювали у групах, продемонстрували стійкі навички взаємодії та спілкування.

Бурнос В.В., завідувач відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського, провів навчання для заступників директорів закладів загальної середньої освіти, які працюватимуть за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2018/2019 навчальному році.

Залікова сесія підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюватимуть за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2018/2019 навчальному році, відбудеться в червні 2018 року.