Відповідно до наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 25.04.2018 № 165 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», з метою виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва, пошуку, розвитку та підтримки обдарованої і талановитої учнівської молоді, заохочення її до творчої самореалізації у грудні 2018 року проведено обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». На обласний етап виставки-конкурсу подано 160 робіт здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти. З робіт, надісланих на виставку-конкурс, на базі комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» оформлено виставку. В експозиції виставки-конкурсу «Український сувенір» було представлено зразки традиційних іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів (так звані образотворчі іграшки); дзиґи, кулі, коні-качалки, калатала, тарахкала, деркачі, брязкальця, фуркала, вітрячки (так звані технічні, техніко-механічні іграшки); меблі, посуд; копії стародавніх іграшок, збережених в родинах протягом декількох поколінь; предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції; сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій та символіки декоративно-прикладного мистецтва, елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва тощо; сучасні саморобні іграшки, сувеніри, предмети вжитку, виготовлені спільно з батьками та родичами за давніми родинними традиціями. Роботи, подані учасниками на виставку-конкурс, виконані за допомогою батьків, членів родини, керівників гуртків та учителів. Виконуючи загальні умови виставки-конкурсу, здобувачі освіти провели пошуково-дослідницьку роботу з питань пізнання джерел і процесу творення народного мистецтва, що сприяло всебічному розвитку учнів та їх готовності до участі у соціокультурному житті.
Відповідно до рішення журі конкурсу визначені переможці, серед яких – здобувачі освіти закладів загальної середньої м. Прилуки:
-
Назаренко Андрій, здобувача освіти Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Прилуцької міської ради, за роботу «Новорічна лампа» (керівник Братель Лариса Володимирівна);
-
Кабанець Анастасія, здобувач Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 Прилуцької міської ради, за роботу «Підкова - символ щастя» (керівники Нефед Ірина Геннадіївна, Головня Наталія Володимирівна).
Вітаємо та дякуємо за творчість!